אלטרנטור משופץ

אלטרנטור משופץ – מה חשוב לדעת לפני שמחליפים

בעיות חשמל ברכב , בעיות נפוצות אבל לא שקורות לעתים קרובות . האוטו לא מניע פתאום , החלון לא נסגר , האוטו לא ננעל , האוטו לא נפתח , קצר כלשהו , שלל בעיות יכולות להיווצר במערכת החשמל ברכב שלנו. הבעיות הללו תופסים אותנו לא מוכנים כמעט תמיד , בבוקר לפני שיוצאים לעבודה , לפני שיוצאים לאנשהו ועוד .

אלטרנטור משופץ – לפעמים הבעיה היא ברכיב החשמלי המרכזי האלטרנטור 

אם הרכב לא מניע לרוב אנו מסיקים או הסובבים שמנסים לעזור , שכנראה הבעיה במצבר , השארתם אורות דלוקים שואלים את עצמכם או רדיו דלוק או משהו שיכול לגמור את המצבר , וזה מה ששואלים גם הסובבים שמנסים לעזור , אז יכול מאוד להיות שזה המצבר ונכון טוב ללכת ישר למצבר כי מצבר שנגמר זו בעיה קלה לפתרון מחברים כבלים מהרכב שלכם לרכב עם המצבר הטעון כבר ומניעים את הרכב והבעיה נפתרה , בעיה פשוטה . אבל לפעמים הבעיה היא לא במצבר אלא ברכיב האלטרנטור שנמצא בכל רכב . אם האלטרנטור התקלקל חייבים לפנות למישהו מוסמך, בעל מקצוע שידע לאבחן זאת במהרה עם הכלים שברשותו ולהחליף את האלטרנטור במידת הצורך בהקדם . 

אלטרנטור משופץ – מהו אלטרנטור ?

תפקידו המרכזי של האלטרנטור הוא להפוך אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית ובכך לספק טעינה חשמלית למצבר ובכך מטעינה את המצבר שמספק מתח לכל הרכיבים החשמליים ברכבנו . אלטרנטור הוא גנרטור שמונע על ידי המנוע של המכונית באמצעות רצועה, תפקידו הוא לספק את כל צרכי החשמל ולטעון את המצבר בזמן נסיעה. אלטרנטור מיצר זרם חילופין. כדי להשתמש בו ברכב מיישרים את הזרם באמצעות גשר דיודות,גשר הדיודות מיישר את הזרם שמייצר האלטרנאטור והופך אותו לזרם ישר. בדרך כלל באלטרנטור גם מעגל אלקטרוני המוסת את המתח. גם אם אין לכם מושג מהו האלטרנטור ואיך בדיוק הוא פועל, אם הגעתם למצב בו הרכב לא מניע, כנראה שיש לכם בעיה במצבר או באלטרנטור. החצי הכוס המלאה היא שבעת שאכן מתגלים כשלים בתפקודו של האלטרנטור, אין צורך בהחלפתו באחד חדש, אלא שניתן גם לבצע שיפוץ אלטרנטור לרכב.

תקלות נפוצות באלטרנטור

תקלות שקורות בדרך כלל באלטרנטור הן הרכב לא מתניע בשלב ההתנעה המצבר נגמר או נחלש נורת האזהרה בלוח המכוונים דולקת הרצועה שמניעה את האלטרנטור נקרעה מה עושים כשיש תקלה באלטרנטור יש לבדוק את מתח המצבר כשהרכב כבוי ולבדוק את רמת המתח במקרה והמתח נמוך מ- 12 וולט יש להתניע את הרכב ובצורהלבדוק את מתח הטעינה מתח הטעינה של האלטרנאטור צריך להיות בין 13.5 וולט ל- 14.7 וולט, כאשר האורות דולקים ומערכת המיזוג פועלת אם מתח הטעינה נמוך יש להחליף את האלטרנאטור אם המתח אינו נמוך, יש להניח כי המצבר גמור ויש להחליפו איך נזהה שיש בעיה באלטרנטור? במידה והרכב לא מתניע זו יכולה להיות בעיה במצבר או באלטרנטור, ניתן לזהות זאת כאשר הרכב לא מתניע עוד בשלבים הראשונים, לרוב זו תהיה בעיית חשמל, במידה ואתרתם בעיה זו אתם יכולים לנסות להטעים את המצבר עם כבלים, במידה ולא עוזר, הזמינו ניידת שירות של מוסך נייד לבדיקת הבעיה.

אלטרנטור משופץ לרכב – שאלות ותשובות

אלטרנטור משופץ – איזה אלטרנטור מומלץ להרכיב ?

כדי להוזיל עלויות ולהימנע מעלויות גבוהות (כמו לקנות אלטרנטור חדש) ותוך כדי לשמור על איכות החלקים ברכב בצורה הטובה ביותר, ניתן לשפץ את האלטרנטור הנוכחי דרך מוסך מורשה ומקצועי בתחום החשמל. במידה ואתם לא יודעים למי לפנות, ניתן לפנות למוסך נייד ecar אשר יגיע עד למיקומכם ובעזרת ידע מקצועי וכלים מתקדמים ישפץ את האלטרנטור שזקוק לשיפוץ. באלטרנטור משופץ הרכיבים הפנימיים חדשים לגמרי ורק הגוף נשאר ישן, שבעצם אלטנרטור משופץ יעשה את עבודתו כחדש, היתרון הגדול בשיפוץ אלטרנטור הוא שהעלויות זולות בצורה משמעותית מלקנות אחד חדש.

תוך כמה זמן מחליפים אלטרנטור?

לרוב יש אחריות של חצי שנה לאלטרנטור משופץ. בדרך כלל אלטרנטור משופץ עובד כמה שנים ללא תקלות.

אלטרנטור משופץ לרכב – מה חשוב לדעת

בדקו את מצב אינכם יודעים כיצד, התייעצו עם בעל מקצוע של ecar ישנם מקרים בהם אין דרך אחרת אלא להחליף אלטרנטור וישנם מצבי ניתן לבצע שיפוץ לאלטרנטור, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע כל עוד תרצו אלטרנטור תקין ומתפקד לרכב. על מה לא כדאי להתפשר לא כדאי להתפשר על המערכות והחלקים של הרכב ובעיקר לא על אלטרנטור, יש מצבים בו ניתן לשפר וישנם מצבים בו רצוי להחליף, אם אתם לא יודעים בוודאות מה לעשות, לא מומלץ לנסות לגעת, הזמינו ניידת חילוץ

צריכים שיפוץ לאלטרנטור? התקשרו למוסך הנייד  054-6787198

מהי פעולת השיפוץ המתבצעת באלטרנטור?

בדיקה יסודית להערכת המצב של האלטרנטור פירוק האלטרנטור לגורמים ובדיקת תקינות של כל גורם לעצמו שינוי או החלפת החלקים במידת הצורך בדיקה מחודשת לתקינות האלטרנטור

מחירי הפיתרון – החלפת אלטרנטור 

בתחום התיקונים כמו בכל מקרה שבו יש אפשרות לקנות את החלף לרכב כמוצר חדש וכמוצר משופץ או יד שניה או שלישית או רביעית , גם במקרה שצריכים להחליף אלטרנטור יש את האפשרות הזו . שיפוץ האלטרנטור הוא דבר מאוד נפוץ ומשפצים בארץ הרבה אלטרנטורים , מחליפים את חלקי הפנים של האלטרנטור שכבר עבר זמנם ועשו את שלהם והתבלו , ובכך מחדשים את האלטרנטור כמעט לגמרי . הבדלי המחירים בין אלטרנטור משופץ לבין חדש הוא מאות שקלים , זה חיסכון של ממש לכל כיס. גם אנשים שיכולים להרשות לעצמם לקנות אלטרנטור חדש לפעמים מעדיפים אלטרנטור משופץ על פני חדש כי הוא עושה את עבודתו נאמנה אם משפצים אותו נכון . מחירי האלטרנטורים כמובן משתנים מרכב לרכב , יש הרבה סוגי רכבים והרבה סוגי אלטרנטורים לפיכך .

לסיכום 

מומלץ מאוד מאוד לעשות בדיקה ולמצוא חשמלאי רכב מקצועי ואמין , המחיר פה הוא פקטור משמעותי כמו שרשמתי כבר המחירים בין אלטרנטור משופץ לחדש הוא מאות שקלים לרוב . אבל צריך קודם כל למצוא בעל מקצוע אמין שתוכלו לבטוח בו שיתקין לכם אלטרנטור משופץ כמו חדש ולא אלטרנטור משופץ שיתקלקל במהרה תשאלו אם הוא נותן אחריות ותחליטו בעצמכם את ההחלטה הנכונה .  
אלטרנטור משופץ
אלטרנטור משופץ
 
תקציר מאמר
שירותים נוספים