אלטרנטור משופץ

אלטרנטור משופץ

אלטרנטור משופץ – מה חשוב לדעת לפני שמחליפים

 

אוי אוי אוי .. בעיות חשמל ברכב , בעיות נפוצות אבל לא שקורות לעתים קרובות .

האוטו לא מניע פתאום , החלון לא נסגר , האוטו לא ננעל , האוטו לא נפתח , קצר כלשהו , שלל בעיות יכולות להיווצר במערכת החשמל ברכב שלנו . הבעיות

הללו תופסים אותנו לא מוכנים כמעט תמיד , בבוקר לפני שיוצאים לעבודה , לפני שיוצאים לאנשהו ועוד .

אלטרנטור משופץ

לפעמים הבעיה היא ברכיב החשמלי המרכזי האלטרנטור 

 

אם הרכב לא מניע לרוב אנו מסיקים או הסובבים שמנסים לעזור , שכנראה הבעיה במצבר , השארתם אורות דלוקים שואלים את עצמכם או רדיו דלוק או משהו שיכול לגמור את המצבר , וזה מה ששואלים גם הסובבים שמנסים לעזור , אז יכול מאוד להיות שזה המצבר ונכון טוב ללכת ישר למצבר כי מצבר שנגמר זו בעיה קלה לפתרון

, מחברים כבלים מהרכב שלכם לרכב עם המצבר הטעון כבר ומניעים את הרכב והבעיה נפתרה , בעיה פשוטה . אבל לפעמים הבעיה היא לא במצבר אלא ברכיב האלטרנטור שנמצא בכל רכב . אם האלטרנטור התקלקל חייבים לפנות למישהו מוסמך , בעל מקצוע שידע לאבחן זאת במהרה עם הכלים שברשותו ולהחליף את האלטרנטור במידת הצורך בהקדם . 

 

מהו אלטרנטור ?

 

תפקידו המרכזי של האלטרנטור הוא להפוך אנרגיה מכאנית לאנרגיה חשמלית

ובכך לספק טעינה חשמלית למצבר ובכך מטעינה את המצבר שמספק מתח לכל הרכיבים החשמליים ברכבנו .

 

מחירי הפתרון של הבעיה הזו – החלפת אלטרנטור 

 

בתחום התיקונים כמו בכל מקרה שבו יש אפשרות לקנות את החלף לרכב כמוצר חדש 

וכמוצר משופץ או יד שניה או שלישית או רביעית , גם במקרה שצריכים להחליף אלטרנטור יש את האפשרות הזו . שיפוץ האלטרנטור הוא דבר מאוד נפוץ ומשפצים בארץ הרבה אלטרנטורים , מחליפים את חלקי הפנים של האלטרנטור שכבר עבר זמנם ועשו את שלהם והתבלו , ובכך מחדשים את האלטרנטור כמעט לגמרי .

הבדלי המחירים בין אלטרנטור משופץ לבין חדש הוא מאות שקלים , זה חיסכון של ממש לכל כיס . גם אנשים שיכולים להרשות לעצמם לקנות אלטרנטור חדש לפעמים מעדיפים אלטרנטור משופץ על פני חדש כי הוא עושה את עבודתו נאמנה אם משפצים אותו נכון . מחירי האלטרנטורים כמובן משתנים מרכב לרכב , יש הרבה סוגי רכבים והרבה סוגי אלטרנטורים לפיכך .

 

לסיכום 

 

מומלץ מאוד מאוד לעשות בדיקה ולמצוא חשמלאי רכב מקצועי ואמין , המחיר פה הוא פקטור משמעותי כמו שרשמתי כבר המחירים בין אלטרנטור משופץ לחדש הוא מאות שקלים לרוב . אבל צריך קודם כל למצוא בעל מקצוע אמין שתוכלו לבטוח בו שיתקין לכם אלטרנטור משופץ כמו חדש ולא אלטרנטור משופץ שיתקלקל במהרה , תשאלו אם הוא נותן אחריות ותחליטו בעצמכם את ההחלטה הנכונה .